LOFT DESIGN gipsz panelek
Tulajdonságok:
- Minőségi és dekoratív falburkoló elem
- Tökéletes illeszkedés
- Valódi 3D-s hatás
- Rengeteg mintában elérhető
- Luxus és egyedi design
Referencia képeinket megtekintheted a galériában, ahol számos gyönyörű megoldást találsz a gipsz panelekkel.
Felrakásról:
A gipsz panelekből tökéletesen egybefüggő dekor falfelületet alakíthatunk ki, melynek a kivitelezése az adott helyszínen végzendő. A panelek bármilyen felületre felragaszthatóak gipszes ragasztással. A ragasztáshoz használhatjuk a Rigips Rifix ragasztógipszet. Mivel ezek a falpanelek nem a könnyű fajsúlyú kategóriába tartoznak, a paneleket a ragasztás mellett megerősíthetjük dűbelekkel is. melyeknek a rögzítési helyei a panel felületén szintén eltüntethetőek tökéletesen Rigips-el. A felragasztás után végezzük el a hézagolást, glettelést a panelek illeszkedésénél és a panel-fal találkozásoknál. A leglettelt területet ezek után felületkezeleljük, festhetjük. A felületkezelést elsősorban szórópisztollyal, vagy esetleg hengerrel végezzük, bár a hengernél előfordulhatnak megfolyások, ha nem kellő szakértelemmel végezzük a műveletet. A szórópisztolyos megoldás viszont megfolyásoktól, ecsetvonásoktól mentes, tökéletes felületet alkot. A ragasztáshoz még fontos elmondani, hogy a paneleket nedvesítsük be, mert a száraz panel elszívná a nedvességet a ragasztóból, illetve a glettanyagból.
Ha fal, akkor falpanel! Ha falpanel, akkor KERMA!
A gipsz mint alapanyag, egy kedvelt és több területen is előszeretettel alkalmazott anyag az építőiparban. Ezt a sok jó tulajdonsággal rendelkező anyagot a mai modern belsőépítészet is megtalálta, így ma már nagyon sok helyen gyártanak belőle, különböző méretekben és mintákban, dekoratív falpaneleket, beltéri falburkolatokat.
A gipsznek több típusa is létezik, felhasználási területenként eltérő tulajdonságokkal. A falpanelek esetében a legjobb tulajdonsága, hogy egy könnyen alakítható anyag a gyártás során, a kész termék pedig egy kemény, sima felületű, részletgazdag falpanel! A világon nagyon sok cég gyártja, így webáruházunkban is jelenleg több mint 100 különböző gipsz falpanel kapható. A nagyobb súly miatt a szállítási költség magasabb, ezért elsősorban a környező országok gyártóinak a termékeit forgalmazzuk.
A gipsz falpanelekről:
A gipsz mint alapanyag, egy kedvelt és több területen is előszeretettel alkalmazott anyag az építőiparban. Régóta használják az épületdíszítésben, különböző stukkókat, díszítőelemeket gyártanak belőle. A korszerű felhasználása pedig a gipszkartonok alapanyagaként ismert, melyekből beltéri válaszfalak, tűzvédelmi burkolatok, szerelt álmennyezetek készülnek. Ezen kívül a szobrászok kedvelt anyaga is. Ezt a sok jó tulajdonsággal rendelkező anyagot a mai modern belsőépítészet is megtalálta, így ma már nagyon sok helyen gyártanak belőle, különböző méretekben és mintákban, dekoratív falpaneleket, beltéri falburkolatokat. A panelek mérete általában 50x50cm, 60x60xm, 70x70cm, 100x70cm, 100x80cm de ezektől eltérő méretek is léteznek. Az egy méternél nagyobb panelek ritkábbak, mert a nagy súly miatt nehezebb a szállítás, félő, hogy a panelek sérülnek szállítás során, illetve a felrakást is nehezítené a jelentős súly. Egy 60x60cm panel súlya 5-8kg, egy 100x80cm panel pedig 10-13kg is lehet. A gipsz falipanelek vastagsága 1-5 cm között változik, ez elsősorban mintától függ. Az 1cm-nél vékonyabb lapok nem szerencsések, mert nagyobb az esély a sérülésre, ami lehet repedés, vagy törés. A panelek színe fehér, jól festhető. A gipsz falpanelek forma öntéssel készülnek. A formákban megszilárdult, megkeményedett paneleket kiveszik, majd tovább szárítják. A nedves, nem megfelelően kiszáradt panelek sokkal sérülékenyebbek, szállításra, felrakásra alkalmatlanok még. Mivel a gipsz panelek forma öntéssel és nem pl. vákuum formázással készülnek, így a minta folyamatos, nincs megszakítva panelenként, mint például a cukronád, vagy műanyag falpaneleknél látható. Tehát a gipsz falpanelekkel egybefüggő dekor falfelületeket alakíthatunk ki. A panelek egymáshoz hézagmentesen illeszhetőek, az illesztések jól összecsiszolhatóak! Annyira, hogy nem látszanak! Persze ehhez jó szakember is szükséges!